Маєш питання? (073) 077-41-18

Чимало водіїв, здебільшого старшого покоління, досі дотримуються думки що немає нічого кращого та надійнішого, ніж «механіка» - коли йдеться про вибір варіанту коробки передач для автомобіля. Мовляв, вони надійні та витривалі, ремонтувати їх порівняно недорого, та й відчуття від керування машиною «справжні», не те що з цими «автоматами».

Цікаво, чи ця думка (а може й стереотип - зараз дослідимо) дійшли й до наших днів, і «механіка» залишається у лідерах на нашому ринку. Щоб дійти висновку, опиратимемось, як завжди, на числа, цього разу отримані зі зрізу пропозицій, присутніх на основних електронних дошках оголошень, де розміщують пропозиції про продаж автомобілів. Визначимо частку МКП та АКП для кожного окремого року випуску, складемо діаграму, й стане зрозуміло, яким варіантам коробок надають перевагу автомобілісти на ділі.

1731082604975.jpg

В принципі, коментувати очевидне - зайва робота. Отой руденький колір, якого стає все більше й більше з наближенням до 2024 року, однозначно показує на те, що на ринку переважають автоматичні коробки передач. Тобто, чим новіша машина, тим більша ймовірність що вона буде оснащена «автоматом».

Кілька слів щодо сірих секторів, позначених як «інші», і чому їх стає більше зі зниженням віку авто: сюди частково потрапили варіанти з альтернативними або комбінованими трансмісіями (переважно ато з гібридними силовими установками) та електромобілі, у яких КПП як такої переважно немає.

Тож врешті отримуємо відповідь на питання, чи є стереотипом думка щодо «непридатності» автоматичних трансмісій та невмирущості «механіки». Раніше, у ранні 90-ті, коли перші, як тоді їх називали «іномарки», прибували до України, справді мати справу з АКП було ризиковано - не було запчастин та спеціалістів, котрі могли б обслуговувати такі агрегати. Далі думку щодо «автоматів» дещо зіпсували ранні версії «роботів», які прославилися вкрай малим ресурсом і високою ціною ремонту. Проте ці «хвороби» з часом були ліквідовані, й чим новіший автомобіль, тим менший ризик, що АКП буде проблемним вузлом, який потребує значних витрат на ремонт. А зі зростанням популярності електромобілів коробка передач й взагалі відійде в історію разом з двигунами внутрішнього згорання.

Крім того, якщо говорити не лише про аспекти ремонту й обслуговування, «автомати» значно кращі для безпеки - водій не повинен керувати третьою педаллю (зчепленням) та приймати рішення щодо вибору потрібної передачі, натомість всю увагу він або вона може сконцентрувати на дорожній обстановці, а не смиканні важеля. Зрештою, варто ще раз поглянути на діаграму, як і без зайвих слів все стає зрозуміло.